Seyahat Öncesinde Yapılması Gerekenler

Yaşam21.01.2020 11:15:21

Seyahat Öncesinde Yapılması Gerekenler

Seyahate çıkmak; bazı insanlar için çekilmez, bazı kişiler içinse keyifli bir süreçtir. Yolculuk şekliniz, yolculuk sırasındaki konforunuz, yolculuğun süresi gibi faktörler, yolculuğunuzdan aldığınız keyfi belirleyen temel faktörler arasındadır. Tüm faktörleri göz önünde bulundurarak seyahat öncesinde hazırlık yaparsanız, seyahatinizde yaşayacağınız olası sıkıntıları minimum düzeye indirebilirsiniz. Bu sayede de seyahatinizi maksimum verim ile tamamlayabilirsiniz. Bunları başarabilmek için doğal olarak seyahat öncesi bazı noktalara özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Öncelikle seyahat planlaması ve gideceğiniz yer ile ilgili araştırma yapmanız oldukça önemlidir. Çünkü gidilecek yeri önceden araştırmamak yabancılık çekmenize ve sıkıcı bir seyahat deneyimi elde etmenize neden olacaktır. Bunun yanında gideceğiniz yer ile ilgili seyahat önerilerini incelemek, uygun kıyafet ve eşya seçimleri yapmak da önemli bir avantaj sunacaktır. Kıyafet ve eşya seçimi bizzat gideceğiniz yeri daha önceden araştırmanız ile bağlantılıdır. Gideceğiniz yeri kapsamlı biçimde araştırmalısınız ve valizinizi de yaptığınız araştırmalar neticesinde en verimli şekilde doldurmalısınız. Ayrıca yolculuk sürecinde sıkılmamanızı sağlayacak müzik ve film listelerini ayarlayabilirsiniz. Eğer tatile gidiyorsanız hareketli ve heyecan verici filmler seçebilirsiniz. İş seyahati gibi bir seyahate çıkıyorsanız, zevkinize göre daha dingin ve sakinleştirici müzikler seçebilirsiniz. Bu müzikler enstrümantal ve klasik tarzda müzikler olabilir.

Araştırma Evresi

Gideceğiniz yeri önceden çok iyi araştırmanız gerekmektedir. Bu yerin iklimini, yemeklerini, ulaşımını vs. dikkatlice gözden geçirmelisiniz. Örneğin gideceğiniz yerde konaklayacağınız otele nasıl ulaşabilirsiniz, gideceğiniz yerin iklimi bu mevsimde nasıldır ve ne gibi kıyafetlerle valizinizi doldurmalısınız gibi sorularınıza, yapacağınız araştırmalar çerçevesinde yanıtlar bulacaksınız. Eğer düzgün bir araştırma yaparsanız, ilk defa gidiyor olsanız bile aşırı yabancılık çekmezsiniz. Yanlış kıyafetler ile gitmezseniz, havaalanından otele nasıl ulaşacağınızı kara kara düşünmez ve etrafınıza şaşkın gözlerle bakmazsınız.

Kıyafet ve Eşya Seçimi

Yapılacak araştırma çerçevesinde elde ettiğiniz bulgulara göre doğru kıyafet ve eşyaları seçmeniz oldukça önemlidir. Valizinizi yanlış eşyalarla doldurmak tam bir hayal kırıklığı olacaktır. Bu yüzden doğrudan araştırmanızla örtüşen eşyalar seçmelisiniz. Mevsime uygun kıyafetleri, ayakkabıları, parfümleri veya diğer bakım ürünlerini valizinize koymayı asla unutmamalısınız. Ayrıca kimlik, pasaport vs. belgelerinizi de yanınıza almayı asla ihmal etmemelisiniz.

Yolculuk Süreci İçin Öneriler

Yolculuk sürecinizin verimli ve zevkli geçmesi, yolculuk sürenize ve yolculuk şeklinize bağlıdır. Bu anlamda yolculuktan zevk almaya ve anın tadını çıkarmaya odaklanmalısınız. Daha önce izlemediğiniz ve merak ettiğiniz filmleri listeleyerek yolculuk sırasında izleyebilirsiniz. Ayrıca hareketli, klasik, caz, enstrümantal vs. olarak farklı farklı müzik listeleri oluşturarak farklı müzik alternatifleri oluşturabilirsiniz. Okumadığınız veya okumaya devam ettiğiniz kitapları yolculuk sırasında okuyabilirsiniz. Bunun yanında yolculuk sırasındaki duygu ve düşüncelerinizi not edebilir ve bu sayede de yolculuğunuza renk katabilirsiniz.

En çok Okunan Haberler

DUYURU

2020 Yılına Ait Olağan Genel Kurul Toplantısı Hakkında

Yönetim Kurulu’nun 04.05.2021 tarihli, 301 ve 1212 sayılı kararı ile, Şirketimizin 15.06.2021 tarihinde yapılacak olan 2020 Yılına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı

Devamını Oku