Seyahat İçin Bavul Hazırlama İpuçları

Yaşam21.01.2020 11:08:35

Seyahat İçin Bavul Hazırlama İpuçları

Seyahat keyifli bir aktivitedir; ancak bavul hazırlamak için aynı şeyleri söylemek pek mümkün değildir. Tatil için size sunulan seyahat önerileri içinden en uygun olan seçimi yaptınız, şimdi ise sıra valiz hazırlamaya geldi.

Bavul, seyahat sırasında ihtiyaç duyacağınız nesne ve giysileri yanınızda taşımanızı sağlamaktadır. Doğru giysi seçimi, ihtiyaç duyulan eşyaların alınması ve valizin kapanacak şekilde yerleştirilmesi önemli detaylar arasındadır. Ulaşım araçlarında kilo sınırı varsa bu limitin de aşılmaması gerekir. Bu sebeple evden uzak olduğumuz süreçlerde yardımımıza yetişen bavulları hazırlamak, adeta bir sanat olarak kabul edilmektedir.

Seyahat İçin Bavul Önerileri

Seyahat türünüze uygun bavul seçimi, yolculukları kolaylaştırmaktadır. Bavul modelleri; pilot boydan büyük boya geniş bir skalada yer almaktadır. Az eşyanızın olduğu, sürekli hareket halinde olacağınız, farklı vasıtalara bineceğiniz yolculuklarda sırt çantası önerilmektedir. Sırt kısmı ergonomik çantalar, sırta yük binmesini en aza indirmekte ve yükü dengeli taşımanızı sağlamaktadır. Dağcılık için hazırlanan özel sırt çantaları ise geniş hacimli olarak üretilmektedir. Ergonomik olmalarının yanı sıra oldukça hafif şekilde tasarlanmaktadır. Kısa süreli uçak yolculuklarında ve iş gezilerinde kabin boy ya da pilot boy tekerlekli çantalar rahat etmenizi sağlayacaktır.

Taşıyacağınız yük fazlaysa, seyahat valizinin darasının hafif olması önemli bir avantaj kazandıracaktır. Öte yandan dış kısmı dayanıklı valizler zorlu yolculuklarda eşyalarınızı korumanıza yardımcı olacaktır.

Uzun süreli yolculuklarda büyük boy valizlerin tercih edilmesi, ihtiyaç duyulan nesnelerin çoğunun yolcu yanına alınmasını sağlamaktadır. Yolculuklarda bazı eşyalarınızı sürekli olarak yanınızda taşımak isteyebilirsiniz. Bu durumda kabin boy valizler ve el çanları yardımınıza koşmaktadır. Seyahatlerde el çantaları ve bel çantaları da oldukça önem taşımaktadır. Bu çantalar taşıyacağınız değerli eşyaların ve dokümanların hep yanınızda olmasını sağlamaktadır.

Seyahat İçin Bavul Hazırlama İpuçları

Bavul hazırlama süreci yeni başlayanlar için bir kaos halini alabilmektedir. Bu sebeple de sıklıkla bavul hazırlama önerileri yapılmaktadır. Bavul hazırlanırken ilk aşamada seyahatin süresi ve seyahat edilecek yerin iklimi göz önüne alınmalıdır. Kısa süreli bir seyahat için genellikle (istisna durumlar dışında) küçük valizler yeterli olmaktadır. İklime ve mevsime göre giysi türlerinin seçilmesi gerekmektedir.

Geziniz doğrultusunda İhtiyaç duyacağınız malzemelerin ve giysilerin belirlenmesi gerekmektedir. Deniz için ayrı, dağcılık için ayrı malzemelere ve giysilere ihtiyaç duyulmaktadır. Küçük bir kutuda yara bandı gibi ufak tefek ilk yardım malzemeleri de hazırlayabilirsiniz.

Valizi doldurmadan önce hazırlanan eşyaları valiz dışında kümelemek, tüm ihtiyaçların alınıp alınmadığını kontrol etmeyi sağlamaktadır. Ayrıca, bavulun daha düzenli şekilde yerleştirilmesinde de önemli bir rol oynamaktadır.

Seyahatte kullanılacak ulaşım aracını ve olası kuralları da göz önünde bulundurmalısınız. Uçak yolculuklarında, kesici alet alınmaması, sıvı taşıma limitlerine uyulması gerekmektedir.

Büyük yolculuklar için hazırlanan valizlerde, en büyük sıkıntı eşyaların valize yerleştirilmesidir. Bu durumlar için satılan özel vakumlu torbalar mevcuttur. Giysileri vakumlu torbaya sokup bavulda az yer tutmaları sağlanmaktadır. Herhangi bir torbanın içine eşyaları koyduktan sonra havasını vakumlayarak bu torbaları elde edebilirsiniz.

En çok Okunan Haberler

DUYURU

2020 Yılına Ait Olağan Genel Kurul Toplantısı Hakkında

Yönetim Kurulu’nun 04.05.2021 tarihli, 301 ve 1212 sayılı kararı ile, Şirketimizin 15.06.2021 tarihinde yapılacak olan 2020 Yılına ait Olağan Genel Kurul Toplantısı

Devamını Oku