Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir? - Bereket Sigorta ve Emeklilik

Sigorta23.10.2019 06:17:29

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası, devletin desteklediği bir sigorta türüdür. Sosyal Güvenlik Kurumu’nun karşılamadığı ya da ücret limitlerinin aşıldığı tedavi masraflarını karşılamak amacıyla düzenlenen bir sigortadır.Tamamlayıcısı sağlık sigortası ile, Sosyal Güvenlik Kurumu anlaşması bulunan özel sağlık kuruluşlarında tedavi giderlerinizin sigorta şirketi tarafından karşılanması amaçlanır.

Yani herhangi bir sigorta şirketinden tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdıysanız SGK ile anlaşması olan hastanelerde rahatça tedavi olabilir ve sağlık hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu hizmet bedelinde SGK’nın karşılayamadığı miktarı sigorta şirketiniz sizin yerinize devreye girerek öder.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın Avantajları

En temel avantaj; özel sağlık sigortaları özel hastanelerde ayaktaki tedavilerin genellikle %80’ini karşılarken, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın %100’ünü karşılamasıdır. Diğer bir avantajı ise teminat kapsamına girebilmek için belli bir süre beklemek zorunda kalmamaktır. Bu kapsamda;

Özel sigorta yaptırabilecek durumunuz bulunmuyorsa daha uygun fiyatlara yüksek kalitede sağlık hizmeti alırsınız.

 Sağlık sorunlarında masraf yükü ortadan kalkacağı psikolojik bir rahatlama yaşarsınız.

Özel sağlık sigortasında da olduğu gibi; işverenseniz eğer, gelir vergisi indiriminden de rahatça faydalanabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın Kullanılabilmesi için:

Faydalanılacak olan özel hastanenin ve doktorun SGK ile sözleşmeli olması gereklidir.

Söz konusu özel hastanenin özel bir sigorta şirketi ile tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında sözleşmenin bulunması gereklidir.

SGK’lı hasta kabul etmeyen sağlık kuruluşları ve özel muayenehanesinde hizmet veren doktorlar, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamının dışında kalmaktadır.

            

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ile Reçeteli İlaç Alınabilir mi?

Tamamlayıcı sağlık sigortası özel hastanelerde; muayene, tahlil, tetkik, yatış ve ameliyatlar gibi hastane hizmetlerinden çıkacak fark ödemelerini karşılamaktadır. İlaç harcamaları ise, tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamında yer almamaktadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na Nasıl Başvurabilirim?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na başvurunun ilk şartı 64 yaşını aşmamış ve SGK’lı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaktır. Bu noktada, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na başvurmak isteyen kişi bu şartları sağlıyorsa en yakın acentelerimize veya ürünlerimiz içerisinde Hemen Başvur 'a tıklayarak başvuru yapabilir.

 

 

 

En çok Okunan Haberler

DUYURU

Yeni Pay Alma Haklarını Kullanmalarına İlişkin Duyuru

Sayın Pay Sahiplerimiz, Sermaye artışına istinaden Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan İhraç Belgesi ve Ortakların Yeni Pay Alma Haklarını Kullanmalarına İlişkin Duyuru M

Devamını Oku